Rozhorčenosť ľudí pri kúpe cigariet!

Autor: Romana Baštová | 29.7.2016 o 12:45 | Karma článku: 4,68 | Prečítané:  292x

Aby nestačilo to, že ceny cigariet stále stúpajú tak ich najnovšie zdobia i nechutné obrázky, pri ktorých sa obracia žalúdok. Čo na to fajčiari? 

Mám desiatky priateľov, ktorí podľahli tejto neresti, ktorá svoju najväčšiu slávu zažila v 50. rokoch minulého storočia. Preslávené a uctievané vo filmoch s najväčšími hviezdami ako Marlon Brando, James Dean, Marilyn Monroe alebo krásna Audrey Hepburn s jej násadkou na cigarety vo filme Raňajky u Tiffanyho. 
Cigarety snáď ani nikdy nevyjdú z módy. Ich krabičky však prestali byt módne, hneď po schválení nechutných obrázkoch, ktoré ich posledný mesiac zdobia. Ľudia sa s týmto počinom absolútne nestotožňujú a radšej len nemo krútia hlavami a nevidia v tomto zúfalom kroku logiku. 
Rozprávala som sa s mnohými ľuďmi, ktorí fajčia ale pri každej kúpe cigariet ich zviera strach čo to tam zasa uvidia. Riešia to skončením tejto závislosti? Kdeže! Väčšina z nich si krabičku zo zúfalosti prelepí alebo si kúpi tabatierky či si nechá poslednú normálnu krabičku, ktorá pozostávala len z upozorňujúceho textu. 
Priateľ mi dokonca tvrdil, že tento počin mu príde ako citové vydieranie, ktoré nesie odtlačok pokrytectva, keďže by žiadna vláda nebola šťastá ak by sa cigarety nepredávali, lebo ich dane sú vždy najväčšie. Preto si myslím, že ak niekto sekne nadobro s fajčením ,príčinou nebudú obrázky ale stále zvyšovanie ich ceny. 
Keď sa nad tým všetkým zamýšľam, napadá ma prečo podobné obrázky neumiestnia aj na iné veci. Trebárs taký alkohol. Prečo nenesie obrázok ,ako rozvracia mnohé rodiny a ako spôsobuje oveľa horšie choroby než cigarety. Alebo také chipsy a ich vplyv na obezitu detí. Či rôzne fastfoody. Nič z toho nemá na sebe tieto obrázky, lebo je slobodnou vôľou, každého človeka či bude jest a piť to, čo chce. Tak prečo si to odniesli znova fajčiari? 

V posledných dňoch som sa stretla i s tým, že si ľudia kúpia radšej tabak a papieriky a šúľajú si cigarety doma, lebo ich rozhorčenie je stále citeľnejšie. 
Myslím, že bolo povinnosťou fajčiarov  zmieriť  sa z obmedzením fajčiť v reštauráciách a na uliciach, lebo je samozrejmé, že tým ohrozovali i ľudí ktorí nefajčia, lenže tento krok i mne pripadá naozaj úbohý. 
Jediné čo im však ostáva je zmieriť sa s tým a zachovať sa podľa jedného z menovaných krokov, alebo i prestať fajčiť nadobro. Lenže koľký z nich to vďaka tomuto naozaj urobia? 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchody počas sviatkov zatvoria. Dotkne sa to aj tržníc a kín? (10 otázok)

Poslanci v utorok schválili, že sa rozšíri zákaz predaja aj na ďalších 12 sviatkov.

DOMOV

Serbin: Za zavlečenie Kováča mladšieho nikoho neodsúdia

Prokurátor pokladá zrušenie amnestíí za nevyhnutné.

DOMOV

Zmeny v ústave prerokujú poslanci zrýchlene

Poslanecké grémium k téme Mečiarových amnestií zasadne v stredu.


Už ste čítali?